افزایش چند برابری فروش با ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی

افزایش چند برابری فروش با ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی
سئو و تبلیغات کلیکی هرکدام مزایا و معایب خود را برای بازاریابان محتوایی دارند. برای مثال هزینه سئو نسبت به تبلیغات کلیکی پایین‌‌تر و اثرات آن پایدارتر است؛ اما از آن طرف جذب ترافیک و پاسخ به نیازهای محتوایی با سئو دشوارتر است.
اگر از زاویه دیگر نگاه کنیم، هدف قرار دادن کاربران صحیح با تبلیغات کلیکی ساده‌تر است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن رتبه‌های خوب موتورهای جستجو را نصیب خود کنید. اما نباید فراموش کرد که با توجه به وضعیت ارز در کشور، تبلیغات کلیکی به سرمایه‌گذاری نسبتا زیادی نیاز دارد و همچنین در آن شما باید در یک دوئل تمام ناشدنی با سایر تبلیغ‌کنندگان رقابت کنید.

افزایش چند برابری فروش با ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی

 با توجه به مزایا و معایب سئو و تبلیغات کلیکی ، اگر می‌خواهید که فروش بیشتری را تجربه کنید بجای استفاده جداگانه از هرکدام از این رویکردها، پیشنهاد ما این است که این دو را با هم ادغام کنید. با این کار، بازاریابان محتوا می‌توانند به طرزی موثر میزان بازدید از برند را افزایش دهند که یکی از نتایج آن افزایش ترافیک است. هرچقدر که ترافیک بیشتری به سایت روانه شود، به همان مقدار نیز شانس شما برای تبدیل بالاتر می‌رود. علاوه بر تمام این موارد، ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی می‌تواند هزینه‌ها را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

تحقیق انجام شده توسط مرکز Adept نشان داد که ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی برای بازاریابان B2B توانسته ترافیک ارگانیک را تا 55 درصد افزایش دهد. بازاریابان همچنین با این رویکرد افزایش 48 درصد درآمد و بازگشت سرمایه 223 درصدی را در کمپین‌های تبلیغاتی خود تجربه کرده‌اند.حال سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان به منظور افزایش فروش، سئو و تبلیغات PPC را با یکدیگر ترکیب کرد؟

استفاده از داده‌های PPC برای بهینه‌سازی محتوای ارگانیک

در مراحل اولیه کمپین‌های تبلیغات کلیکی، شما احتمالا از کلمات کلیدی بلند استفاده خواهید کرد تا مطمئن شوید تبلیغاتتان در هر جستجویی که حاوی کلمات کلیدی هدف گذاری شده باشد نمایش داده می‌شود. برای مثال، استفاده از عنوان «ماهی‌ تابه گرانیتی برای اجاق گاز» تبلیغات شما را در هر جستجویی که شامل هرکدام از این کلمات کلیدی باشد نشان می‌دهد.
با نگاهی دقیق به عبارات جستجویی که افراد موقع کلیک روی تبلیغات شما استفاده می‌کنند، می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد هدف کاربر از جستجو به دست آورید. به عبارت دیگر، می‌توانید دقیقا بفهمید که کاربران هدفتان به دنبال چه چیزی هستند. سپس شما قادر خواهید بود تا از این اطلاعات برای بهینه‌سازی استراتژی بازاریابی محتوایی خود استفاده کنید.

کلمات کلیدی بلند کمپین‌های تبلیغات کلیکی خود که توجه زیادی جلب کرده‌اند را انتخاب کرده و از آن‌ها برای بهینه‌سازی محتواهای ارگانیک خود استفاده کنید. با در پیش گرفتن این روش نه تنها می‌توانید به صورت ارگانیک برای کلمات کلیدی مرتبط رتبه بگیرید، بلکه می‌توانید با ارائه اطلاعات مفید و مورد نیاز به جذب مخاطبان مرتبط امیدوار باشید.
برای مثال، با توجه به کلمه کلیدی «ماهی‌ تابه گرانیتی برای اجاق گاز»، می‌توانید یک محتوا در مورد راهنمای انتخاب ‌ماهی‌ تابه گرانیتی بنویسید. اگر این محتوا به اندازه کافی ارزشمند باشد می‌تواند تعداد بسیار زیادی از مشتریانی که به دنبال ماهی تابه‌های گرانیتی هستند را به کسب و کار شما جذب کند. به علاوه مزیت دیگری در پس این کلمه کلیدی نهفته و آن این است که محتوای شما به نوعی منحصر به فرد می‌شود و رقبای شما هنوز نتوانسته‌اند محتوایی مانند آن را تولید کنند.

جلوگیری از تقلب در کلیک‌ها برای کاهش هزینه و افزایش زمان ماندگاری در سایت

اگر می‌خواهید با ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی فروش خود را افزایش دهید، جلوگیری از تقلب در کلیک‌ها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام بگیرد. متاسفانه تعداد کلیک‌های جعلی به میزان قابل توجهی در حال افزایش است. به گزارش Pixalate از هر پنج کلیک در ژانویه سال 2017 یکی از این کلیک‌ها تقلبی بوده است. اما اکنون این عدد در حال افزایش است و در پایان سال 2017 این رقم به یک از هر سه کلیک رسیده است.

اگر نتوانید با کلیک‌های تقلبی مقابله کنید قطعا بخش بسیار زیادی از منابع مالی خود و شانس‌های متعدد برای فروش بیشتر را از دست خواهید داد. در موقع اجرایی کردن کمپین‌های تبلیغات کلیکی، بازاریابان محتوا باید از حداقل هزینه‌های تبلیغاتی، حداکثر بازدهی را به دست آورند. این به این معنی است که شما باید اطمینان حاصل کنید که اکثریت افرادی که روی آگهی‌های شما کلیک می‌کنند، در نهایت خریدی را از کسب و کار شما صورت می‌دهند.
اما وقتی قربانی کلیک‌های تقلبی می‌شوید، افراد یا ربات‌هایی به قصد تخریب روی تبلیغات شما کلیک می‌کنند. این کلیک‌ها به هیچ عنوان به قصد خرید انجام نمی‌شوند و در ازای هرکدام از این کلیک‌ها مبلغی از شارژ حساب شما کسر می‌شود. گاهی اوقات ممکن است رقبای شما پشت این کلیک‌های تقلبی باشند.

اما غم انگیزترین بخش ماجرا این است که تقلب کلیکی فقط روی کمپین‌های PPC شما اثرگذار نیست؛ بلکه با تاثیر روی زمان ماندگاری کاربر در سایت، رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. از آن‌جایی که تمام کلیک دزدها بات یا اشخاصی هستند که کمپین‌های تبلیغات کلیکی شما را نابود می‌کنند، آن‌ها معمولا زمان زیادی را در سایت سپری نمی‌کنند و از این طریق میزان ماندگاری کاربران در سایت کاهش می‌یابد که در رتبه‌بندی یک فاکتور منفی است. از دیگر نتایج آن می‌توان به بونس ریت بالاتر اشاره کرد. صفحاتی که زمان ماندگاری کاربران در آن‌ها پایین است این پتانسیل را دارند که رتبه‌بندی ارگانیک خود را از دست بدهند.
علاوه بر روانه کردن ترافیک غیر مرتبط و تبدیل ناشدنی به سایت، تقلب کلیکی می‌تواند با صدمه به رتبه‌بندی، شانس شما برای جذب ترافیک مرتبط را نابود کند. بنابراین لازم است که روی تقلب در کلیک‌ها و مقابله با آن حساب ویژه‌ای باز کنید تا کمپین‌های تبلیغات کلیکی‌تان با مشکل مواجه نشوند. برای جلوگیری از کلیک دزدی می‌توانید از سرویس‌هایی مانند ClickCease استفاده کنید. با این سرویس می‌توانید ضمن شناسایی مهاجمان احتمالی، تبلیغات خود را از آن‌ها مخفی کنید تا نتوانند روی آن کلیک کنند.

کلام آخر
ادغام سئو و تبلیغات کلیکی با هدف افزایش فروش را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد. تلاش‌های شما در نهایت باید به این هدف باشد که مرتبط‌ترین مشتریان بالقوه را جذب کرده و در نهایت آن‌ها را تبدیل کنید.
نظر شما در مورد ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی چیست؟ آیا تاکنون از این رویکرد استفاده کرده‌اید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.