اخبار مهمی درباره AMP

اخبار مهمی درباره AMP
بد نیست بدانید درحال حاضر بیش از 600 میلیون صفحه AMP در 700000 دامنه اینترنتی وجود دارد که البته سهم ایران از این میزان کمتر از 5% است …

بلافاصله بعد از پروژه های تحقیقاتی جدید گوگل که نشان دهنده برتری موبایل در میان سایر دستگاه های نمایش صفحات وب در جهان بود ، شرکت در حال جشن گرفتن نخستین سالگرد سامانه شتاب دهنده صفحات موبایلی (AMP) می باشد و خلاصه ای از مراحل برجسته و موفقیت های حساب شده اش ارائه داده است .

با توجه به اینکه گفته شد “بد نیست بدانید درحال حاضر بیش از 600 میلیون صفحه AMP در 700000 دامنه اینترنتی وجود دارد”، ناشرین AMP شاهد ترافیک تکراری بیشتر و نرخ مشارکت دهی بالاتری هستند. به عنوان مثال:
واشنگتن پست: 23 درصد در سیستم موبایلی کاربران جستجو شده اند که نرخ بازگشت 7 روزه دارند.
وایرد: 25 درصد افزایش در نرخ کلیک مستقیم از نتایج جستجو، با نرخ مشارکت دهی در تبلیغات افزایشی به میزان 63 درصد.
در یک تحقیق دابل کلیکی: بیش از 80 درصد از ناشرین AMP نرخ بازدید بالاتری را دریافت کرده اند.

ماه گذشته، گوگل نتایج جستجو موبایلی را گسترش داد. شرکت گوگل تاکید کرد که AMP یک فاکتور رنک به شمار نمی رود. با اینحال، گوگل گفت که لینکها را مانند دیگر ورژن ها، در صفحاتی که AMP فعال دارند نشان می دهد.

گوگل زمان زیادی را به نسبت سالهای گذشته صرف نمود تا ناشران و توسعه دهندگان موبایلی را قانع کند با شرایط واکنشگرا در نتایج کاربران موبایلی کنار بیایند. طراحی واکنشگرا و AMP متقابلا یکدیگر را در بر ندارند؛ با اینحال، صفحات AMP عموما سریعتر از صفحات واکنشگرا (RESPONSIVE) لود می شوند. ممکن است که AMP یه صفحات واکنشگرا ترجیح داده شود؛ با اینحال، گوگل موضع شفاف و رسمی در این خصوص اتخاذ نکرده است.
نکته بحث برانگیزتر این است که یکی از کارکنان گوگل (آدام گرینبرگ) در کنفرانس SMX یعنی در Search Marketing Expo گفت که صفحات AMP لینک های نرم افزاری قدیمی را “با توجه به پیشبینی آینده” باطل می کند . که میتوان استدلال کرد باعث میشود کاربر به تجربیات جستجوی بهتری دست یابد.

AMP در هسته خود دارای ابتکار عمل است تا بتواند تجربیات وب موبایلی را بهبود دهد. با توجه به اینکه AMP سورس باز است و توسط شرکتهای زیادی بهبود می یابد، گوگل رقابت صفحات موبایلی را با اپلیکشنها میبیند که برای ادامه موفقیت هایش الزامیست.
رفرنس:نیو سئو
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.