انتخاب بین آی پی اشتراکی و اختصاصی برای بازاریابی ایمیلی

انتخاب بین آی پی اشتراکی و اختصاصی برای بازاریابی ایمیلی
آی پی اختصاصی یا اشتراکی ؟ یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن استفاده‌کنندگان از رویکرد بازاریابی ایمیلی را به خود مشغول کند این است که برای کسب نتایج بهتر، باید به سراغ کدام نوع از آی پی برویم.
آی پی نقش مهمی در تحویل به‌موقع ایمیل‌ها دارد. اگر ایمیل‌های خود را با آی پی بسیار معتبر ارسال می‌کنید، شانس دیده شدن ایمیل‌ها توسط مخاطبان نیز بیشتر است. به‌صورت پیش‌فرض، اغلب ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ از آی‌پی‌های اشتراکی استفاده می‌کنند. در آی‌پی‌های اشتراکی، همان‌طور که از اسمش برمی‌آید، چندین شرکت برای ارسال ایمیل‌های خود از یک آی پی واحد و مشترک بهره می‌گیرند. شرکت‌های ایمیل مارکتینگ نیز اغلب سعی می‌کنند تا سلامت آی‌پی‌های اشتراکی را زیر نظر داشته باشند تا خدشه‌ای به ایمیل‌های ارسال شده وارد نشود.

اما آی‌پی‌های اختصاصی چگونه‌اند؟ به‌صورت خلاصه، آی پی اختصاصی به آی پی گفته می‌شود که فقط توسط یک ارسال‌کننده ایمیل مورداستفاده قرار می‌گیرد. این آی پی باید توسط ارسال‌کننده ایمیل خریداری شده و با سرویس ایمیل مارکتینگ همگام‌سازی شود. آی پی اختصاصی بیشتر مختص شرکت‌هایی است که به‌صورت روزانه یا هفتگی حجم عظیمی از ایمیل‌ها را ارسال می‌کنند (مثلا 100000 ایمیل در هفته). با آی پی اختصاصی، ارسال‌کنندگان ایمیل می‌توانند کنترل بیشتری روی فرآیند تحویل ایمیل‌ها داشته باشند. علاوه بر کنترل بیشتر روی تحویل ایمیل‌ها، استفاده از آی پی اختصاصی به‌نوعی برای یک شرکت اعتبار و سندیت به همراه دارد.

هزینه آی‌پی‌های اشتراکی و اختصاصی چقدر است؟

به‌صورت کلی، هزینه آی‌پی‌های اشتراکی از انواع اختصاصی پایین‌تر است، زیرا سرویس‌دهنده هزینه این آی پی را بین چند مشتری تقسیم می‌کند. کمپانی‌های که به سراغ آی‌پی‌های اختصاصی می‌روند، علاوه بر پرداخت هزینه برای خود آی پی، باید هزینه‌ای را نیز برای ست کردن با سرویس ارسال‌کننده ایمیل بپردازند.

شهرت

همان‌طور که می‌دانید، شهرت ارسال‌کننده ایمیل در تحویل ایمیل‌ها نقش بسزایی دارد. اگر ایمیل‌های خود را از یک سرور معتبر ارسال کنید، ایمیل‌های شما قطعا در جلوی دید مخاطب ظاهر خواهند شد. در صورت استفاده از یک سرویس‌دهنده معتبر، ایمیل‌های شما به‌جای پوشه اسپم، مستقیما به اینباکس مخاطب منتقل می‌شوند.
شهرت یک آی پی اشتراکی تا حدودی به سایر استفاده‌کنندگان از آن نیز وابسته است. اگر یکی از مشترکان، از این آی پی برای ارسال ایمیل‌های اسپم استفاده کند، این مورد قطعا روی تحویل ایمیل‌های سایر مشترکان نیز تأثیرگذار است. به همین خاطر است که برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده ایمیل مارکتینگ، سرورهای خود را برای پیدا کردن این ارسال‌کنندگان مورد کاوش قرار می‌دهند و از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌کند. البته فقط برخی از شرکت‌ها و نه همه آن‌ها!
اکنون ممکن است با خود فکر کنید که «در صورت استفاده از یک آی پی اختصاصی، دیگر لازم نیست که در مورد پیامدهای بد رفتارهای دیگر مشترکان نگران باشم.» این حرف تا حدودی درست است. اما در ایمیل مارکتینگ باید با خودتان روراست باشید. در موقع استفاده از یک آی پی اختصاصی، خود شما مسئول تمام پیشامدها خواهید بود. اگر به لیست ایمیل‌های ارسالی خود اعتقاد نداشته باشید، قطعا در ایمیل مارکتینگ راه به‌جایی نخواهید برد.

تصمیم‌گیری بین آی پی اشتراکی و اختصاصی

بعدازاینکه تصمیم خود را در مورد نوع آی پی مورداستفاده اتخاذ کردید، حالا باید دو سوال زیر را از ارائه‌دهنده سرویس خود بپرسید:
قوانین شما برای واردکردن مشترکان چگونه است؟ این قوانین قطعا برای شما مهم خواهند بود. نه‌تنها به دلیل اینکه مشترکان IP شما نیز باید با آن‌ها کنار بیایند، بلکه خود شما نیز باید از این قوانین اطلاع داشته باشید.
نرخ پذیرش آی‌پی‌های مشترک چگونه است؟ باید از سرویس‌دهنده خود بپرسید که نرخ تحویل ایمیل‌ها و ظاهر شدن آن‌ها در اینباکس مخاطبان به چه صورت است. هرچقدر که این رقم بالاتر باشد، شانس ظاهر شدن ایمیل‌ها در اینباکس مخاطبان نیز بیشتر است. منتظر شنیدن تجربیات شما در این زمینه هستیم.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.